• Ochridský prológ
  • Svatý proti své vůli
  • Predchádzajúca
  • Ďalší
  • Ochridský prológ
  • Svatý proti své vůli
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

duchovne-knihy.sk

... objavte duchovno v knihách

Späť

Duchovné čítanie pre deti - rádio Regina od 14.4.2014

Pridané: 09.04.2014 13:21:34 Počet zobrazení: 2019

09 Apríl 2014

Rádio Regina RTVS bude každý deň od pondelka 14. 4. do piatku 18. 4. 2014 o 18:00 hod. vysielať čítanie z knihy Detský paterik v relácii Dobrú noc, deti.

Duchovné čítanie pre deti - rádio Regina od 14.4.2014

Duchovne-knihy.sk sa snažia poskytnúť alternatívu aj formou ponuky kníh, ktoré potešia detskú dušičku.

Veď keď si pozrieme pozrime v kníhkupectvách  aké čítanie našim deťom ponúkajú : Naša mama je bosorka, Upírske denníky, Upírska akademia, Harry Potter, Grázlik Gabo a upírska zombia je dobré ak sa naše deti dostanú k príbehom úplne iného tipu.

 

Takouto alternatívnou knihou je aj Detský paterik. Slovenský rozhlas bude vysielať čítanie z tejto knihy v tomto predveľkonočnom období.  Ak sa vám budú tieto príbehy páčiť knihu si môžte následne zakúpiť u nás : http://duchovne-knihy.flox.sk/p/148/detsky-paterik

 

Kniha Detský paterik približuje príbehy otcov púšte z dávnych dôb. Príbehy sú písané pútavou formou a čitateľ sa z nich dozvedá o živote mníchov, o ich modlitbe, živote, neochvejnej viere v Boha a láske k blížnym.
Od prvotných dôb Cirkvi sa mníšsky život považoval za anjelský, pretože mnísi neustálym oslavovaním Boha a vykonávaním Jeho vôle napodobňujú anjelov. Ich život sa vyznačoval modlitbou, milosrdenstvom k bratom, zdržanlivosťou a prísnosťou života. Koncom tretieho a začiatkom štvrtého storočia sa počet mníchov zväčšoval a často k svojej láske k Christovi pridávali skutočné oddelenie sa od sveta, čo viedlo ich kroky až do púšte.
Egypt bol duchovným domovom mníšstva. Informácie o spôsobe života prvých mníchov nachádzame v životoch prvých askétov a v knihe Paterik. Paterik je zbierka s výrokmi alebo krátkymi príbehmi, ktoré hovorili svätí starci svojim poslušníkom, teda mníchom, ktorí sa im podriadili.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Prihlásenie