• Ochridský prológ
  • Svatý proti své vůli
  • Predchádzajúca
  • Ďalší
  • Ochridský prológ
  • Svatý proti své vůli
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

duchovne-knihy.sk

... objavte duchovno v knihách

Poučné slová Euzébia Alexandrijského - Dve kázne

Poučné slová Euzébia Alexandrijského - Dve kázne

Hodnotenie produktu: 5/5 (4x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Poučné slová Euzébia Alexandrijského. Je choroba požehnaním, alebo tragédiou ? Prečo v nedeľu nie je dobré vykonávať prácu ?

  • Cena: 3,30 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Názov: Poučné slová - Dve kázne Euzébija Alexandrijského: O tom, že kto je chorý, nech ďakuje Bohu a o Jóbovi - O dni Pána
Autor: Mgr. Anton Pažický
Počet strán: 42
Väzba: brožovaná väzba
Jazyk: slovenský jazyk
Rozmery: 148 x 210 mm
ISBN: 978-960-98711-8-1
Vydavateľstvo: Monochromia, 2018

Euzébios Alexandrijský je dnes pomerne neznámym autorom. Jeho diela, resp. diela jemu pripisované, spolu s niekoľkými faktami z jeho života ako jeden z prvých uverejnil J. P. Migne v zbierke Patrologia Graeca v rokoch 1856 – 1861. Euzébiove kázne, resp. kázne jemu pripisované, sa tešili veľkej obľube hlavne vo východnej časti Cirkvi v 6. a 7. storočí. Odhaduje sa, že vznikli v 5. alebo 6. storočí v oblasti Alexandrie. Zaoberajú sa životom Isusa Christa, otázkami cirkevného života a praxe, ktoré riešia mníšsko - asketickým spôsobom.


V kázni nazvanej O tom, že kto je chorý, nech ďakuje Bohu a o Jóbovi sa snaží vysvetliť na príklade Jóba, prečo choroba má byť pre kresťana požehnaním a nie tragédiou a ako k nej pristupovať. Viacerým možno príde na um, že Euzébios odmieta liečenie lekármi. Nie je to pravda. Ale Boh by mal byť na prvom mieste. Bez Jeho požehnania sú všetky naše snahy, ale aj zásahy lekárov márne. Autor poukazuje na to, že pokiaľ nás navštívi choroba, menej konáme hriechy, oslabujú sa naše vášne a je tu len jeden cieľ - byť zdravý. Uzdraviť si telo, ale aj dušu. Všetko, čo prežívame a čo sa deje v našom živote, je tu na to, aby sme dosiahli cieľ- a tým je naša záchrana pre večný život - spása.


V kázni O dni Pána biskup Euzébios jednoducho a veľmi zrozumiteľne hovorí o sviatočnom dni, nedeli - dni Pána. Vysvetľuje aj dôvody, prečo v ten deň nie je dobré vykonávať nejakú prácu a prečo sa nazýva tento deň dňom Pána. Dáva nám odporúčania, ako v súlade s Božím plánom tento deň využívať na dobro seba a na svoje spasenie.

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie