• Ochridský prológ
  • Svatý proti své vůli
  • Predchádzajúca
  • Ďalší
  • Ochridský prológ
  • Svatý proti své vůli
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

duchovne-knihy.sk

... objavte duchovno v knihách

Návrat

Návrat

Hodnotenie produktu: 4.71/5 (7x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA DARČEK ZDARMA

Vychádza nová kniha o duchovnom živote s názvom Návrat. Táto jedinečná kniha oboznamuje čitateľa s podstatou kresťanského života a poskytuje mu návod na zamyslenie sa nad sebou i nad svojím životom. Autor knihy Metropolita Nektários jemným spôsobom, plným otcovskej lásky a využívajúc svoje bohaté skúsenosti duchovného otca, ktoré v Grécku získal počas dlhoročnej práce s mladými ľuďmi, sa snaží pomocou príkladu podobenstva o márnotratnom synovi ukázať nesmiernu Božiu lásku voči všetkým ľuďom a prostredníctvom príbehov zo života svätých odkrýva neobyčajné bohatstvo vnútorného života človeka. Zároveň odhaľuje zákutia ľudskej duše a výstižne odpovedá na základné otázky duchovného života.

  • Cena: 12,10 € s DPH
  • Pred zľavou: 13,80 €
  • Zľava: 12.3%

Darček zadarmo

Darček: Ikonka Bohorodica - darček zdarma č.3

Ikonka Bohorodica - darček zdarma č.3

Dostupnosť: Skladom

Názov: Návrat

Autor: Metropolita Nektários

Preklad z gréckeho jazyka: prof. ThDr. Ján Zozuľak, PhD.

Počet strán: 96
Tlač: Polygrafické centrum, Bratislava
ISBN: 978-80-971806-5-2

 

Slovenskému čitateľovi sa do rúk dostáva kniha o duchovnom živote s názvom Návrat, ktorá na základe podobenstva o márnotratnom synovi ukazuje nesmiernu Božiu lásku voči všetkým ľuďom. Nenásilným spôsobom odhaľuje zákutia ľudskej duše a prostredníctvom mnohých príbehov zo života svätých výstižne odpovedá na základné otázky duchovného života.

Autorom tejto vynikajúcej knihy je grécky metropolita Nektários, ktorý ju s láskou venuje slovenským čitateľom. Na základe svojich bohatých skúseností duchovného otca približuje veľkú tajinu pokánia a jednoduchým spôsobom odpovedá na tieto základné otázky:

Čo je hriech a aké sú jeho plody?
Čo je pokánie a čo nie je?
Čo je spoveď a čo nie je?
Ako sa pripravujeme na spoveď?
Ako sa spovedáme?
Aký význam má epitímia?
Aký je vzťah medzi tajinou pokánia a tajinou Prijímania?

Kniha je preložená z gréckeho jazyka a je určená tým, ktorí sa zaujímajú o duchovný život. Okrem návodu na zamyslenie sa nad sebou i nad svojím životom dáva človeku optimizmus a v súčasnej dobe je balzamom pre jeho dušu.

Metropolita Nektários je autorom približne tridsiatich kníh, z ktorých mnohé sú preložené do rôznych jazykov. Známym sa stal predovšetkým vďaka štyrom monumentálnym publikáciám o živote a pôsobení svätého Lukáša, simferopolského a krymského arcibiskupa, profesora chirurgie, ktorý sa celkom odovzdal službe trpiacemu človeku a presvoju vieru v Isusa Christa jedenásť rokov prežil vo
väzeniach a vyhnanstvách. Meropolita trikrát navštívil Slovensko a veľmi si ho obľúbil.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie